Alpyprovšechny.cz

Panoramatická cesta přes vrchol Wildkogel

SPOLKOVÁ ZEMĚ: SALZBURSKO
OBLAST: PINZGAU
POHOŘÍ: KITZBŰHELSKÉ ALPY

Start: Neukirchen am Großvenediger (856 m)

Cíl: Wildkogel (2224 m)


Charakteristika:

Náročnost
Atraktivita

Stručný popis trasy:

Vrchol Wildkogel dal jméno celému sportovnímu areálu v jeho okolí – Wildkogel Areně. Wildkogel Arena je v zimě rájem lyžařů, v létě rájem bikerů a pěších turistů.

Túru začneme v obci Neukirchen am Großvenediger, odkud se pěšky nebo lanovkou Wildkogelbahn dostaneme k horní stanici lanovky (2087 m). Pod lanovkou jsou nově vybudované skluzavky z nerezové oceli ve formě žlabů a rour dlouhé až 50 metrů. Kdo je chce využít cestou dolů, nesmí si zapomenout v dolní stanici lanovky nebo v mezistanici vypůjčit speciální textilní podložky.

Od horní stanice lanovky vystartujeme podle ukazatelů směr Wildkogel. Půjdeme cestou k horské boudě Wildkogelalm (otevřena pouze v lyžařské sezoně). Po levé straně uvidíme dvě umělá jezírka, která v zimě slouží k zasněžování sjezdovek, po pravé straně máme nádherný výhled na Vysoké Taury.

Od Wildkogelalm vede klikatá cesta ve svahu až na výrazný vrchol Wildkogel (2224 m). Na vrcholku se ocitnete za chvíli a budete se moci kochat úžasnými výhledy na Vysoké Taury, na Kitzbühelské Alpy i na sousední vrchol Frühmesser. Wildkogel je velice snadno dostupný vrchol, který nám však nabízí spoustu krásných okamžiků.

Od kříže se vydáme na sever panoramatickou stezkou (Panoramaweg) po hřebeni, který mírně klesá. Příjemnou cestou sestoupíme až k chatě Geisl Hochalm, nejnižšímu místu této cesty (1899 m). Na chatě se můžete občerstvit i ulevit vašim nohám (díky Kneippovým lázním), pak pokračovat širokou pohodlnou cestou vzhůru. Minete hospodářství Ganser Hochalm a blížíte se zpět k horní stanici lanovky Wildkogelbahn.

U horní stanice lanovky je Bergrestaurant (otevřeno v létě i v zimě) s vyhlídkovou terasou, ze které si v klidu můžete vychutnávat výhledy na ledem a sněhem pokryté třítisícové vrcholy Vysokých Taur.

 


TIP:

Pokud máte regionální kartu Nationalpark Sommercard (HOHE TAUERN), můžete mj. využít lanovku Wildkogelbahn zdarma. Tuto kartu lze samostatně koupit nebo jí získat společně s ubytováním (bývá součástí ceny a ubytovatelé poskytnutí karty často uvádějí jako svůj benefit). Proto se na kartu Sommercard neváhejte zeptat. Nabízí spoustu dalších výhod, služeb a slev a určitě se vám vyplatí.

 

tip: Pokud Vám panoramatická cesta přes vrchol wildkogel přijde moc krátká, můžete se vydat i na sousední vrchol FRühmesser.


Parametry túry (od horní stanice lanovky):

Horní stanice lanovky Wildkogelbahn – Wildkogel cca 40 min. (1,6 km, převýšení 150 m)

Wildkogel – chata Geisl Hochalm cca 40 min. (2,1 km)

Chata Geisl Hochalm – horní stanice lanovky Wildkogelbahn cca 40 min. (2,2 km)

Celá okružní cesta trvá cca 2 hod., je dlouhá 5,9 km a je vhodná opravdu pro všechny, tj. i pro rodiny s dětmi (bez kočárku).


Mapa:

 

 


Fotogalerie:

Cesta od horní stanice lanovkyWildkogel - vrcholový křížMohyla pár metrů od vrcholového křížeUmělá jezírka pro zasněžováníKlesání od Wildkogelu po hřebínkuPohled na sousední vrchol FrühmesserChata Geisl HochalmChata Ganser HochalmKrásná krajina v okolí Wildkogelu

Podobné příspěvky

K vrcholovému kříži Frühmesser

Jirka

K vylepšování obsahu a k analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie, které jsou sdíleny s partnery pro reklamu a analýzy. Prohlížíte-li naše stránky, předpokládáme, že s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací