Alpyprovšechny.cz

Areálem SCHLICK 2000 pod vrcholy Kalkkögel

SPOLKOVÁ ZEMĚ: TYROLSKO

OBLAST: STUBAITAL
POHOŘÍ: STUBAISKÉ ALPY

Start: Kreuzjochbahn II (2100 m)

Cíl: Fulpmes (1014 m)


Charakteristika:

Náročnost
Atraktivita

Stručný popis trasy:

Areál Schlick 2000 je lyžařské, turistické a horolezecké centrum ve Stubaiských Alpách na úpatí pohoří Kalkkögel. Do jeho středu vede stejnojmenná lanovka, která začíná v horní části městečka Fulpmes. U stanice lanovky je velké a bezplatné parkoviště. Kabinkovou lanovkou se za pár minut dostanete k horní stanici Kreuzjochbahn II.

Túru musíte začít návštěvou vyhlídkové plošiny Stubaiblick. Ta se nachází ve výšce 2150 m. n. m. a dostanete se k ní od horní stanice lanovky po 10 minutách chůze po příjemné panoramatické cestě. Vyhlídková plošina Stubaiblick je jedinečné místo s překrásnými výhledy na vrcholy Stubaiských Alp, na stubaiský horský masiv Kalkkögel, uvidíte Innsbruck i údolí Zillertal. Pohledem z plošiny dolů je vidět chata Schlickeralm (přes kterou povede tato túra) a umělé jezero Panoramasee, které je kousek od chaty. U tohoto jezera jsou relaxační dřevěné sedačky a lehátka, využít můžete také Kneippovy chodníčky.

TIP: pár minut od horní stanice lanovky kreuzjochbahn je nádherný a snadno dostupný vrchol s vrcholovým křížem – kreuzjoch (2160 m). za pár minut jste na něm…

Z vyhlídkové plošiny Stubaiblick se vrátíme zpět k lanovce a začneme klesat do údolí Schlick. Je to nádherné vysokohorské údolí obklopené křídovými vrcholy masivu Kalkkögel. který se právě pro svůj vzhled někdy nazývá “Dolomity severního Tyrolska” a je známý svými kolmými skalními stěnami.

Cesta vede krásnou krajinou, i když ta byla nedávno částečně narušena výstavbou nové sjezdovky a sedačkové lanovky v důsledku rozšíření lyžařského areálu. Přesto si stezka zachovala své kouzlo a vy se můžete donekonečna těšit z pohledů na okolní přírodu a vrcholky hor.

Když dojdete k chatě Schlickeralm (1643 m), můžete využít pohostinnosti této chaty a doplnit nějaké kalorie nebo třeba navštívit veřejně přístupnou kapličku. Od chaty můžete jít zážitkovou cestou k jezeru Panoramasee nebo jít přímo dolů přes Bruggeralm a Fronebenalm širokou cestou lesem zpět do městečka Fulpmes.

Vedle této doporučené cesty existuje několik dalších variant, jak tuto túru kombinovat. Sportovně založení nadšenci můžou na vrchol místo lanovky “vyběhnout” po svých (i když je to více než 1100 výškových metrů a téměř 3 hodiny cesty…) nebo můžou vystoupit v mezistanici lanovky (1360 m). Stejně tak zpět – můžete jít přímo do Fulpmes nebo si trochu zajít a cestou dolů navštívit nedalekou chatu Galtalm (1634 m), případně využít lanovku z mezistanice. Je to jen na vás a na tom, co vám počasí a vaše kondice dovolí. Každopádně v areálu SCHLICK můžete aktivně strávit celý den. Vzhledem k lanovce a k širokým pohodlným cestám lze tuto túru doporučit i rodinám s malými dětmi.

 


Mapa:

 


Parametry túry:

Horní stanice lanovky Kreuzjochbahn II – vyhlídka Stubaiblick 15 min. (stejný čas zpět) 

Horní stanice lanovky Kreuzjochbahn II – vrchol Kreuzjoch 10 min. (stejný čas zpět)

Horní stanice lanovky Kreuzjochbahn II – chata Schlickeralm 3 km, 60 min. (sestup 490 m)

Schlickeralm – dolní stanice lanovky 5 km, 90 min. (sestup 630m)

 

Bez odboček na vyhlídkovou plošinu Stubaiblick a na vrchol Kreuzjoch trvá doporučená cesta od horní stanice lanovky SCHLICK 2000 údolím Schlick k dolní stanici lanovky cca 2,5 hodiny, je dlouhá 8 km a sestoupáte přibližně 1100 m.

 


Fotografie z túry:

Spodní stanice lanovky SCHLICK 2000Vyhlídková plošina StubaiblickVýhledy ze StubaiblickHorský masiv KalkkögelVrcholový kříž Kreuzjoch (dole stanice lanovky Kreuzjochbahn II a vzadu plošina Stubaiblick)Cesta dolů ke SchlickeralmCesta dolů ke SchlickeralmSchlickeralm s kapličkouSchlickeralmOkolí Schlickeralm

Podobné příspěvky

Stubaiská vysokohorská značená cesta – etapa z Dresdner Hütte k Sulzenau Hütte

Jirka

Stubaiské alpy (Stubaital): z Oberissalm na Franz Senn Hütte

Jirka

K jezeru Mutterberger See

Jirka

K vylepšování obsahu a k analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie, které jsou sdíleny s partnery pro reklamu a analýzy. Prohlížíte-li naše stránky, předpokládáme, že s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací