Alpyprovšechny.cz

Stubaiské alpy (Stubaital): K chatě Nürnberger Hütte

SPOLKOVÁ ZEMĚ: TYROLSKO

OBLAST: STUBAITAL
POHOŘÍ: STUBAISKÉ ALPY

 

Start: Parkoviště za obcí Ranalt (1374 m)

Cíl: Nürnberger Hütte (2297 m)


Charakteristika:

Náročnost
Atraktivita

Stručný popis trasy:

Údolím Stubaital směrem k ledovci (Stubaier Gletscher) pojedeme přes obec Ranalt (z městečka Neustift je to cca 10 min. autem), kde asi 600 m za obcí je po levé straně malé parkoviště. Z něj vystartujeme po pěkné zpevněné cestě k chatě Bsuchalm. Po pohodlné cestě jdeme chvíli do mírně prudkého stoupání, až se nám zhruba po půl hodině otevře krásné malé uzavřené údolí Langental. Zde je první odpočinkové místo – hospodářství Bsuchalm (1580 m) s malou rodinnou kapličkou. Na loukách okolo Bsuchalm je velké množství ovcí a koz. Pohledem na protilehlý kopec, který ukončuje údolí, se nám nechce věřit, že přes nej vede cesta k Nürnberger Hütte.

Když se vydáme po značené cestě k cíli, nakonec zjistíme, že cesta není tak hrozná, jak se původně zdálo. I na této cestě je plno koz, které musíte málem odstrkovat, abyste prošli. Cesta se klikatí svahem a salaš Bsuchalm dole pod námi se stále zmenšuje. Když zmizí z dohledu, netrvá to ani hodinu a vy před sebou uvidíte nádhernou chatu Nürnberger Hütte. Uvnitř anebo lépe na její terase si můžete odpočinout, dát si něco dobrého na posilnění a pozorovat horaly, kteří přes Nürnberger Hütte putují po cestě Stubaier Höhenweg – buď ze Sulzenau Hütte, nebo z Bremer Hütte.

Zpět se dáte stejnou cestou, na které kromě koz téměř nikoho nepotkáte.

Tip:

Pokud ještě někdo není unaven a má chuť něco dalšího zajímavého vidět, může se vydat z chaty směrem k vysokým třítisícovým vrcholům po značené červené cestě k jezírku Freigersee (max. 2 km od chaty, převýšení cca  220 m).

 

Parametry túry:

Od parkoviště k Bsuchalm cca 40 min. (2,3 km, převýšení 206 m) 

Od Bsuchalm k Nürnberger Hütte cca 1:45 hod. (3,5 km, převýšení 717 m) 

Cesta zpět  cca 2 hod. (5,8 km) 

Mapa:


 


Fotografie z túry:

Chata Bsuchalm pod námiCesta plná kozCíl je blízkoJsme na místěChata z druhé strany

Podobné příspěvky

Areálem SCHLICK 2000 pod vrcholy Kalkkögel

Jirka

Do ledovcového království kolem jezírka Blaue Lacke

Jirka

Stubaiské alpy (Stubaital): z Oberissalm na Franz Senn Hütte

Jirka

K vylepšování obsahu a k analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie, které jsou sdíleny s partnery pro reklamu a analýzy. Prohlížíte-li naše stránky, předpokládáme, že s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací