Alpyprovšechny.cz

Stubaiské alpy (Stubaital): z Oberissalm na Franz Senn Hütte

SPOLKOVÁ ZEMĚ: TYROLSKO

OBLAST: STUBAITAL
POHOŘÍ: STUBAISKÉ ALPY

Start: Oberissalm (1742 m)

Cíl: Franz Senn Hütte (2145 m)


Charakteristika:

Náročnost
Atraktivita

Stručný popis trasy:

Atraktivní a nezapomenutelná túra, která nás při relativně malé námaze dovede do divoké vysokohorské krajiny. Velmi rychle se dostaneme z údolí až do srdce Stubaiských Alp s velkolepými výhledy na okolní třítisícovky, na ledovce, na okolní horské louky s množstvím alpských květin.

Z městečka Neustift im Stubaital přes Milders (odbočit do údolí Oberbergtal) lze autem lze dojet po úzké, ale dobré asfaltové silnici až k chatě Oberissalm na placené parkoviště (pozor – parkovací automat na mince).

Z parkovišti se vydáte jedinou možnou cestou k úpatí hory. Hned na prvním rozcestí se vydejte doprava (i když i cesta doleva vede k cíli, ale horší a méně atraktivní trasou). Půjdete klikatou úzkou pěšinou s velkým množstvím serpentin. Největší stoupání je právě na samém začátku, proto se nenechte odradit a vytrvejte. Cesta rychle ubíhá a vy velice rychle vidíte, jak chata Oberissalm mizí v údolí. Max. do 60 min. (podle počtu přestávek) zdoláte tento svah, ze stoupání se stane rovina a vy už spatříte zdaleka viditelný cíl cesty – chatu Franz Senn Hütte (2145 m). Dojdete na alpskou pastvinu, kde je první odpočinkový bod s možností občerstvení – chata Alpein Alm (2000 m).

Následuje cca 30 – 45 min. mírného stoupání po alpském chodníku podél burácejícího potoka a jste u cíle. Zpět můžete jít stejnou cestou, nebo u chaty Alpein Alm zvolit jinou variantu a odbočit na druhou, ale méně pohodlnou cestu zpět k parkovišti.

Tip:

Jestliže máte dostatek sil a chuť vidět chatu Franz Senn Hütte shora, spatřit nádherné alpské jezírko a pokochat se ještě lepšími výhledy na zaledněné vrcholy hor, může se od chaty vydat cestou doprava po značené cestě a po směrovce k jezeru Rinnensee (2.655 m). Cesta není náročná a trvá cca 90 min.

Kdo chce dosáhnout vrcholu, od jezírka je to kousek na vrchol Rinnenspitze (3000 m). Vrcholový kříž je vidět už od chaty Franz Senn Hütte. Cesta od jezírka Rinnensee k vrcholu Rinnenspitze už je ale náročná (černá) a vrcholový hřeben je ostrý a částečně zajištěný ocelovými lany. Od jezírka cesta trvá max. 90 min.


Mapa:


Parametry túry:

Od Oberissalm k Franz Senn Hütte max. 1:45 hod. (3 km, převýšení 407 m)

Od Franz Senn Hütte k jezírku Rinnensee cca 90 min. (2,4 km, převýšení 506 m)

Od Rinnensee k Rinnenspitze cca 45 min. (1 km, převýšení 354 m)

Cesta zpět od chaty FSH k parkovišti cca 60 min. (3 km)

 


Fotografie z túry:

Hlavní středisko oblasti Stubaital – městečko NeustiftZdaleka viditelný cíl – chata Franz Senn Hütte (vzadu)Okolí chaty Franz Senn HütteJezírko RinnenseeCesta zpět do údolí

Podobné příspěvky

Do ledovcového království kolem jezírka Blaue Lacke

Jirka

Areálem SCHLICK 2000 pod vrcholy Kalkkögel

Jirka

Hoher Burgstall – jeden z magických vrcholů Stubaitalu

Jirka

K vylepšování obsahu a k analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie, které jsou sdíleny s partnery pro reklamu a analýzy. Prohlížíte-li naše stránky, předpokládáme, že s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací